Опис
Договір про спільну діяльність (простого товариства)
В даному рощділі нашого порталу пропонуємо два зразки договорів про спільну діяльність (простого товариства) відповідно до яких сторони договору шляхом об’єднання своїх зусиль та майна, що належить сторонам на відповідних правових титулах (право власності, повного господарського відання, оперативного управління), спільно діяти для досягнення господарських цілей.
Дані зразки договорів є актуальними для використання їх у поточному році.
Перший договір про спільну діяльність (простого товариства) скдадається з наступних розділів:
- ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
- УМОВИ І ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ВКЛАДІВ СТОРОНАМИ
- ВЛАСНІСТЬ СТОРІН ВЕДЕННЯ СПІЛЬНИХ СПРАВ
- ЗАГАЛЬНІ ВИТРАТИ, ЗБИТКИ СТОРІН ТА РОЗПОДІЛ РЕЗУЛЬТАТІВ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЖ СТОРОНАМИ
- КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ
- ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
- ФОРС-МАЖОР
- ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
- СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ. ЗМІНА ТА ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ
- ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
- РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН
Другий договір про простого товариства скдадається з наступних розділів:
1. ПРЕДМЕТ І МЕТА ДОГОВОРУ
2. ВЗАЄМНІ ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН
3. ОБОВ’ЯЗКИ СТОРОНИ 1
4. ОБОВ’ЯЗКИ СТОРОНИ 2
5. ВЕДЕННЯ СПІЛЬНИХ СПРАВ
6. ВНЕСКИ І ЧАСТКИ СТОРІН
7. СПІЛЬНЕ МАЙНО СТОРІН ЗА ДОГОВОРОМ
8. РОЗПОДІЛ РЕЗУЛЬТАТІВ СУМІСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
9. ВИТРАТИ І ЗБИТКИ СТОРІН ЗА ДОГОВОРОМ
10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН І ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
11. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ІНШІ УМОВИ
12. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ РЕКВІЗИТИ СТОРІН ТА ПІДПИСИ
Договір простого товариства – це договір, за яким сторони (учасники) беруть зобов’язання об’єднати свої вклади та спільно діяти з метою одержання прибутку або досягнення іншої мети (ст.1132 ЦК).
Вказаний договір використовується для забезпечення особистих потреб його учасників, а також для спільного вирішення суб’єктами підприємницької діяльності окремих завдань при її здійсненні.
Економічні інтереси учасників договору простого товариства (юридичних і фізичних осіб) полягають не в одержанні зустрічного задоволення, а саме в поєднанні їх майна і трудових зусиль для вирішення певного завдання.
Мета, на досягнення якої спрямований договір, є спільною, єдиною для сторін.
Такою загальною метою може бути будування водогосподарських споруд і пристроїв, будування доріг, зведення спортивних споруд, шкіл, жилих будинків тощо. При вирішенні питання щодо предмета спільної діяльності слід виходити з того, що у ст. 1132 ЦК конкретні цілі такої діяльності не вказані. Таким чином, сторони (учасники) не позбавлені права укладати договір для досягнення будь-якої спільної мети шляхом їх спільної діяльності, що не забороняється чинним законодавством.
Однак слід мати на увазі, що договором про спільну діяльність (у тому числі договором простого товариства) передбачаються права та обов’язки сторін щодо досягнення певної мети без створення суб’єкта права – окремої юридичної особи. Отже, створення суб’єкта господарської діяльності — спільного підприємства, господарського товариства, тобто окремої юридичної особи, регулюється не договором про спільну діяльність, а іншими нормами чинного законодавства.
Характеристики договору — консенсуальний, сплатний і взаємний. Він може бути двостороннім або багатостороннім правочином.
Учасниками договору простого товариства можуть бути як юридичні, так і фізичні особи. Ними, зокрема, можуть бути іноземні інвестори відповідно до ст.23 Закону України “Про режим іноземного інвестування”, що передбачає право іноземних інвесторів укладати договори (контракти) про спільну інвестиційну діяльність (виробничої кооперації, спільного виробництва тощо), не пов’язану зі створенням юридичної особи.
Оскільки гл.77 ЦК не передбачає істотних умов договору простого товариства, то, вирішуючи питання про наявність договірних взаємовідносин, слід виходити з того, що такий договір вважається укладеним, якщо між сторонами у письмовій формі досягнуто згоди за всіма істотними умовами.
РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРУ ПРОСТОГО ТОВАРИСТВА
Чи потрібно реєструвати договір простого товариства в податковій інспекції? Якщо так, то які документи слід подати для його реєстрації?
Згідно зі ст. 1132 Цивільного кодексу за договором простого товариства сторони (учасники) беруть зобов’язання об’єднати свої вклади та спільно діяти з метою одержання прибутку або досягнення іншої мети. Норми щодо простого товариства включено до глави 77 “Спільна діяльність” цього Кодексу. Отже, для цілей оподаткування відносини між учасниками простого товариства є спільною діяльністю. Оскільки метою діяльності простого товариства є одержання прибутку та/або досягнення господарської мети, така діяльність підлягає оподаткуванню та договір простого товариства як договір про спільну діяльність підлягає взяттю на облік в органі державної податкової служби.
Органи державної податкової служби провадять облік договорів про спільну діяльність згідно з Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженного Наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 22.04.2014 № 462).
Стосовно договорів про спільну діяльність за участю іноземного інвестора, слід керуватися Положенням про порядок державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 30 січня 1997 року № 112.
Інтернет магазин українських юридичних документів documenti.com.ua пропонує зразок документа.
Також на Інтернет-ресурсі “Документи.Ком.ЮА” Ви маєте можливість придбати зразки інших юридичних документів: зразки договорів, позовних заяв, скарг, заяв та клопотань, та пакетні пропозиції для Вашого бізнесу.
Приєднуйтесь до нашого Telegram каналу, щоб дізнаватись про оновлення зразків документів на ресурсах https://documenti.com.ua та https://moe-pravo.com.ua/
Наші ПАРТНЕРИ:
Monobank – отримати 50 гривень на рахунок за реєстрацію!
За цим запитом у нас шукають:
#Купити #скачати #придбати #завантажити #документи #зразки #шаблони #право #суд #провадження #спір #майно #договір #угода #позовназаява #клопотання #контракт #скарги #цивільнеправо #господарськеправо #процес #адміністративнеправо #кримінальнеправо #кодекси #закони #консультації #рішення #ухвали #постанови #адвокат #претензія #правочин
Коментарі
Відгуків немає, поки що.