Опис
Документи для оформлення дозволу на зброю (+пакет послуг юридичний супровід)
Інтернет-магазин “Документи.Ком.Юа” пропонує до Вашої уваги унікальний товар-послугу для майбутніх власників зброї.
Товар включає в себе документи, які є обов’язковими для отримання дозволу на придбання, носіння та зберігання зброї, а також послугу юридичного супроводу процедури: безкоштовне консультування з юридичних, технічних та організаційних питань до моменту оформлення.
Порядок придбання та оформлення дозволу на зброю
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. № 2471-XII “Про право власності на окремі види майна” правом придбання:
- мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку;
- мисливської нарізної зброї – 25-річного віку;
- на холодну та пневматичну зброю -18-річного віку;
- пристрої для відстрілу снарядів несмертельної дії “Травмат” – 21 річного віку.
Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність. У разі наявності трьох і більше одиниць вогнепальної, пневматичної зброї, арбалетів приміщення (будинок, квартира тощо) або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією, автономною або з виводом на ПЦН органів внутрішніх справ.
Процедури надання дозволу на придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї встановлені Інструкцією, затвердженою наказом МВС України від 21.08.1998 № 622.
Відповідно до п.12.2. Інструкції, для одержання в органах поліції дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї подаються такі документи:
- заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання заявника;
- заповнена картка-заява
- медична довідка (крім охолощеної зброї);
- довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування (крім охолощеної зброї);
- платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
- копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України (для осіб, яким видано паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм,- копію паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання).
Якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті, необхідно надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо)….»
Якщо громадянин, який звертається до органу поліції для оформлення дозволу на придбання зброї, пристрою, вже має у власності чи у користуванні зброю, пристрій, він надає копію дозволу на зберігання цієї зброї, пристрою, а документи (довідки), які були подані при отриманні дозволу на придбання, зберігання (перереєстрації), є дійсними, повторно не оформляються, власник подає їх копії.
Невикористані дозволи мають бути повернені в органи внутрішніх справ
Для навчання практичній стрільбі громадян, які мають бажання придбати зброю, у стрілецьких тирах і стрільбищах, мисливсько-спортивних стендах дозволено використовувати мисливську вогнепальну зброю, яка належить іншим громадянам, підприємствам, установам, організаціям. Навчання стрільбі проводиться тільки у стрілецьких тирах і стрільбищах, мисливсько-спортивних стендах, які мають дозвіл, виданий УП ЦОУП на провадження діяльності, пов’язаної з наданням послуг стрільбищами невійськового призначення та функціонування мисливських стендів, в присутності власника зброї та особи, яка проводить навчання з стрільби.
Наразі держава пропонує своїм громадянам таку послугу як оформлення дозволу на придбання, зберігання і носіння (реєстрація) гладкоствольної зброї.
Для одержання такого дозволу громадянину необхідно звернутися до Національної поліції України особисто із заявою та пакетом документів.
Увага!
Нижче ми наводимо перелік документів, що необхідно заповнити/надати для отримання дозволу на придбання/зберігання та носіння зброї:
- Заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання заявника;
- Заповнена картка-заява;
- Довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування; бланк
- Документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо), якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті Копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України;
- Медична довідка (форма 127/о) оригінал;
- Платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги 1. 2. 3. 4. 5. 6. (оплатити можливо чере застосунки Приват24, Монобанк, Ощадбанк, будь які термінали самообслуговування, каси банків).
- Витяг про відсутність судимості. (витяг або довідка)
- Дві фотокартки розміром 3 х 4 см.
Для отримання безпосередньо дозволу на зброю (документ у вигляді книжечки), після купівлі зброї відповідного типу, виду і калібру додатково подаються:
- Заява на ім’я начальника органу поліції (зразок надається в органі поліції);
- Дублікат дозволу на купівлю зброї («зеленка») відкріпний талон з відміткою магазину про продаж зброї пристрою або з відміткою про переоформлення їх у встановленому порядку;
- Платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги (оплатити можливо чере застосунки Приват24, Монобанк, Ощадбанк, будь які термінали самообслуговування, каси банків).;
- Договір страхування.
Звертаємо Вашу увагу на те, що оформлення дозволу на придбання зброї і оформлення дозволу на зброю це дві різні процедури.
Контакти для вирішення питань юридичного супроводу та консультацій:
+38 (063) 295 85 43 (Telegram, WhatsApp, Viber) або на електронну адресу: dovzhenkoandpartners@gmail.com