Опис
Клопотання про витребування доказів (документів) у банка для підтвердження заборгованності
Коментар.
Деякі банки нараховують пеню на пеню, використовуючи алгоритм додавання нарахованої пені до поточної заборгованості по банківській карті і в наступному періоді нараховують пеню на цю сукупну заборгованість, левовою часткою якого є раніше нараховані пеня. Як докази заборгованості банки надають суду роздруківку оборотів по карті, називаючи це “банківською випискою по рахунку”, хоча вона такою не є, це всього лише оборотно-сальдова відомість за електронним платіжним інструментом. Досліджуючи її ні позичальник (відповідач), ні суд, ні експерт не можуть визначити склад заборгованості в розрізі дат.
Окпім того банки часто надаються документи з порушенням ДСТУ 4163-2003 – УНІФІКОВАНА СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЙНО-РОЗПОРЯДЧОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ “Вимоги до оформлювання документів” за розміром шрифту, що ускладнює їх вивчення (нариклат АТ КБ ПриватБанк). У підсумку, важкорозпізнаваєма “роздруківка руху коштів по картковому рахунку”, яу правило, подається в такому вигляді навмисне, щоб приховати від суду, адвокатів і самого позичальника наявність в складі заборгованості пені, нарахованої на пеню (в порушення ст 550 ЦКУ).
Єдиними документами, які дозволяють досліджувати склад заборгованості на різні дати відповідно до вимог НБУ є виписки по рахунках кредитної заборгованості, нарахованих відсотків і комісій, пені (або її розрахунок), а не роздруківка по руху коштів по карті. Тому якщо цих виписок немає, розмір заборгованості неможливо підтвердити і стягнути.
У представленому клопотанні наведені основні нормативні документи НБУ, які зобов’язують всі банки вести аналітичний облік по всіх банківських операціях, а також обов’язкова інформація, яка повинна міститися в особових рахунках, і відмовки типу, ми не ведемо, нікчемні. У наведених інструкціях є й інші норми, знання яких дозволить кваліфіковано запросити у банку необхідні документи.
Клопотпння було підготовлено за матеріалами автора адвокта Гайдар Василя Миколайовича