Відповідну думку віцеголова Ради озвучив під час засідання Комісії про виконання Угоди про Асоціацію з ЄС.
3 лютого перед засіданням Кабінету Міністрів відбулося засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На цьому заході представники уряду, парламенту, Офісу Президента, а також представники ЄС обговорювали поступ України до інтеграції з ЄС у різноманітних галузях. Однією із важливих складових цього руху у напрямку євроінтеграції є законотворча робота усіх суб’єктів законодавчої ініціатив – депутатів, уряду та президента. Адже у багатьох випадках саме зміст чинної законодавчої бази або ж її відсутність і є суттєвою перепоною до синхронізації.
Основну частину доповіді щодо законотворчої роботи та ухвалення відповідних проектів зробив віцеголова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він зазначив, що з вересня 2019 року парламентом було ухвалено цілий ряд важливих для євроінтеграції законопроектів. До таких ключових актів він, зокрема, відніс:
- Закон про електронні комунікації;
- Закон про внутрішній водний транспорт;
- Закон про якість донорської крові та компонентів крові;
- Закон про Бюро економічної безпеки.
Крім того, зараз на розгляді Верховної ради перебуває близько 38-40 законопроектів, які також є важливими з точки зору поступу України до інтеграції з ЄС. З них до першого читання готові 26 законопроектів, до другого читання – 3 законопроекти, на доопрацюванні – 8 законопроектів, а 1 законопроект зняли з розгляду.
Важливою назвав депутат також «реформу» процесу розгляду парламентом євроінтеграційних законопроектів. На його думку, наявність лише річного плану ухвалення відповідних законопроектів не дозволяє законодавцям ефективно працювати над ними. Натомість Руслан Стефанчук озвучив пропозицію запровадити у Раді «євроінтеграційні дні».
Так, він зазначив таке: «Я дуже буду просити, щоб це була така співпраця між Верховною Радою і урядом, щоб ми формували не просто список (законопроектів – прим.), що нам треба прийняти за рік… Ми повинні розуміти, які законопроекти будуть заходити у євроінтеграційному напрямку щотижня, щопленарного тижня. Це для нас дуже важливо для планування нашої роботи. Щоб і комітет міг відпрацьовувати ці законопроекти, і щоб ми могли своєчасно ставили їх до порядку денного. І от та ідея… запровадити один день, скажімо так, законів, спрямованих на європейську, євроатлантичну інтеграцію, вона абсолютно актуальна… І я думаю, що ми зможемо найближчим часом сформувати зрозумілий план не тільки на рік, але і потижневий».
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що на цьому ж засіданні посол ЄС розкритикував надання додаткових повноважень Вищій раді правосуддя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.