5

У Мінсоцполітики анонсували підвищення пенсій, а також доплати особам старшим за 70 років

Пенсіонерам старшим за 70 років наступного року суттєво підвищать пенсії, а також організують доплати. Про це під час засідання Колегії Міністерства соціальної політики заявила очільник відомства Марина Лазебна.

За її словами, доплату пенсіонерам старшим за 80 років збережуть при цьому допомогу розширять на осіб, старших за 75 років. Таким чином вона сподівається, що мінімум такі особи будуть отримувати 2500 грн. З наступного року особи старші за 80 років пенсії будуть збільшуватися на коефіцієнт, який застосовується до індексації пенсій. З наступного року вже є програма, як організувати доплати пенсіонерам, старшим за 70 років, також цій категорії осіб буде суттєво підвищено пенсії. Щоправда міністр не уточнила на скільки.

 «Я щаслива, що уряд підтримав наші законодавчі ініціативи, які передбачають відновлення щорічної індексації 1 вересня, поширення щорічної індексації на пенсії військовослужбовцям, науковців, державних службовців та інших категорій пенсіонерів. Надання права людям достроково вийти на пенсію, яких скоротили за півтора роки до досягнення пенсійного віку, достроково вийти на пенсію матерям, батькам дітей, які хворі на тяжкі рідкісні захворювання, яким не було встановлено інвалідність», – сказала міністр, коментуючи підсумки минулого року.

Вона підкреслила, що було схвалено законопроект, яким затверджено накопичувальні пенсії для робітників важких та шкідливих професій. При цьому роботодавці часто відмовляються платити за такі пенсії.

За її словами середній розмір пенсії підвищився на 14% і на початок цього року становив більше 3500 грн. На початок минулого року було більше 4 млн людей, які отримували пенсію меншу за 2000 грн, то на кінець року їх було 1,9 млн.  Також вона повідомила, що минулого року було надання одноразової допомоги пенсіонерам у розмірі 1 тис грн. Пенсіонери старші за 80 років отримали щонайменше доплату у розмірі 2600 грн. Загалом 8,4 млн осіб провели індексацію пенсій.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 12 голосами за (1 утримався) рекомендував парламенту схвалити за основу законопроект про внесення змін до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення права на перерахунок пенсій працівникам органів прокуратури (реєстр. № 3325), поданий народним депутатом Максимом Павлюком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.