6

Індексації пенсійних виплат у березні може й не відбутися, а пенсійна реформа є неминучою.

Пенсійна система потребує реформування. На цьому наголосив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Укрінформу. 

«Дефіцит Пенсійного фонду, який держава фінансує із Держбюджету, щороку зростає. Це проблема, що вимагає системного розв’язання. Модернізація має бути глобальною. Можливостей щось “побілити”, “пофарбувати” чи “підкрутити” вже немає. Трансферти Пенсійному фонду у 2021-му сягатимуть 195 мільярдів. Це – відповідь тим, хто сумнівається, що “в консерваторії” потрібні радикальні зміни», – зауважив він.

Також він підкреслив, що питання, коли індексувати пенсії, наразі дискутується Урядом:

«Наголошую, що кошти на щорічну індексацію пенсійних виплат передбачено у повному обсязі. На разі дискутуємо про терміни індексації ‒ з березня чи пізніше. З’ясуємо остаточно після оцінок та розрахунків бюджету Пенсійного фонду».

Щодо відтермінування із липня до грудня 2021-го анонсованого раніше другого етапу підвищення мінімальної зарплатні та того, чи можуть до цього питання в уряді повернутися раніше, Сергій Марченко зазначив:

«Із цим визначатимемося всередині наступного року. Такі дії залежатимуть від можливостей держави. Зміни мінімальної зарплатні пов’язані із багатьма “суміжними” чинниками, які впливають на соціально-економічну ситуацію. Ми прорахували можливість підвищити цей показник до 6000 гривень з початку року і до 6500 – з 1 липня. Але в процесі перемовин із міжнародними партнерами пролунали застереження щодо потенційних “інфляційних небезпек”. Звідси – побажання “підстрахуватися”, перенісши нововведення на кінець року. Адже йдеться не тільки про вплив на державний, а й на місцеві бюджети», – підкреслив він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.