7

 

Рубрика “Карантин роботі не завада”: відпустка без збереження заробітної плати.

 

Працівник може домовитись з роботодавцем про відпустку без збереження заробітної плати з будь-яких причин. Термін такої відпустки – не більше 15 календарних днів на рік.

Це загальне правило, з якого звичайно ж є виключення. Воно з’явилося невдовзі після запровадження карантину та звучить наступним чином:

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений ч. 2 ст. 84 КЗпП. 

Тобто, під час карантину, працівник має право перебувати у відпустці без збереження заробітної плати не 15 днів, а стільки, скільки діє карантин. Заробітної плати він звичайно за цей час не отримує, але його робоче місце за ним зберігається.

Підставою для оформлення такої відпустки є заява працівника 📄 приблизно наступного змісту: “Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати відповідно до ч. 4 ст. 84 КЗпП та ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки”, а далі вказати бажану дату початку відпустки та дату її завершення (“до закінчення карантину” чи конкретну дату).

ере4

 

PKF Ukraine, LLC / ТОВ ПКФ Україна