6

Як розробники Концепції оновлення Цивільного кодексу пропонують оновити перелік видів забезпечення зобов’язань.

«Судово-юридична газета» вже неодноразово розповідала про Концепцію оновлення Цивільного кодексу України, яка була підготовлена групою науковців, до якої входить і народний депутат України, віце-спікер Верховної Ради, доктор юридичних наук Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, що одним із пріоритетних завдань оновлення ЦКУ є скасування Господарського кодексу і імплементація його норм в цивільне законодавство.

Сам Стефанчук наголошує, що Концепцію тільки планують обговорювати в межах Робочої групи, а оновлення цивільного законодавства – це не питання. Це вимога часу.

Автори Концепції пропонують багато нововведень в цивільне законодавство, зокрема включити в ЦК такий спосіб забезпечення зобов’язань, як забезпечувальний платіж.

На їх думку, доцільно доповнити ЦК України способом забезпечення зобов’язання, згідно з яким грошове зобов’язання, в тому числі з відшкодування збитків або сплати неустойки за порушення договору, за угодою сторін можуть бути забезпечені шляхом внесення однією із сторін на користь іншої сторони певної грошової суми.

Цим платежем може забезпечуватися також і майбутнє зобов’язання. Фахівці впевнені, що цей забезпечувальний інструмент надасть кредитору можливість відшкодувати збитки, отримати неустойку вразі настання передбачених договором обставин без звернення до суду.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що автори Концепції оновлення ЦКУ пропонують запровадити судову неустойку.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.