3

 

26 листопада буде визначено переможців Всеукраїнського рейтингу юридичного ринку LIGA ZAKON AWARDS 2020, який ініціювала компанія ЛІГА:ЗАКОН.

 

Основне завдання Рейтингу залишилось незмінним із 2019 року  визначити в Україні юристів найвищого рівня. Оргкомітет Рейтингу максимально скоротив можливості для маніпуляцій під час голосування.

 

Процес рейтингування моніторить спостерігач Рейтингу  міжнародна компанія Baker Tilly. Вона контролює чесність і прозорість проведення підрахунку голосів за номінантів.

 

Цього року Всеукраїнський юридичний рейтинг став більш діджитальним.

Методологія складається з двох частин:

 1. Традиційне оцінювання кейсів журі (як гравці ринку, так і науковці, представники бізнесспільнот і держорганів) за зашифрованими анкетами учасників без зазначення імен та назв номінантів;

 2. Автоматизований алгоритм штучного інтелекту для рейтингування на підставі відкритих даних.

 

Загальний бал і визначення переможців Рейтингу встановлюватимуться в такому співвідношенні: 70 % становитиме сума всіх оцінок журі за конкретною анкетою та 30 % результат DATASMART-аналізу (скоринговий алгоритм без участі людини).

 

DATASMART-аналіз Рейтингу – це метод оцінки юридичної фірми чи конкретного юриста, який ґрунтується на інформації, зібраній із різних джерел, що відображає такі параметри:

 • фінансові результати,

 • висвітлення діяльності компанії у ЗМІ,

 • оцінка роботи персоналу компанії.

 

Валерій Решетняк, директор LegalTech-бізнесу компанії ЛІГА:ЗАКОН:

«Рейтинг є унікальним не лише в Україні, він не має аналогів в усьому світі. Наш DATA-SMART-аналіз по суті це щоденний онлайн-моніторинг відкритих даних стосовно діяльності юридичних компаній та юристів, а також закладення цих даних в автоматизовану систему підрахунку, побудовану навколо формули, що була вироблена у співпраці з дослідницькими агенціями й експертами ринку. Ми враховуємо 18 параметрів, що відображають різні аспекти діяльності юридичної компанії. Зокрема, фінансові результати, кількість і кваліфікацію юристів, медіаактивність компанії. Ці дані збираються з різних відкритих джерел за допомогою продуктів компанії ЛІГА:ЗАКОН та Групи компаній ЛІГА. Ми можемо побачити, як змінюється становище чи не щодня, і показати лише актуальні результати юристам та їхнім клієнтам, що, вважаю, є найціннішим у бізнесовому світі».

 

Тобто таке діджитал-оцінювання є максимально обєктивним, оскільки відбувається автоматично, без втручання людини. Водночас воно ще й зменшує навантаження на самих учасників, яким немає потреби самостійно збирати та подавати відомості, наявні у відкритих джерелах.

 

Для представників юридичних компаній і персон цього року доступні такі номінації за спеціалізацією юридичної практики:

 • Корпоративне право.

 • Банкрутство та реструктуризація.

 • Нерухомість та будівництво.

 • Антимонопольне право.

 • Інтелектуальна власність.

 • Кримінальна практика.

 • Банківське та інвестиційне право.

 • Земельне право.

 • Трудове право.

 • Податковий консалтинг.

 • Податкові спори.

 • Господарські судові спори.

 • Арбітражна практика.

 

Усі анкети відповідно до обсягів проєктів компаній-номінантів було розподілено на дві групи: Національна ліга та Премєр-ліга.

 

Удруге цього року буде оцінено розробників ІТ-рішень для юристів у галузі Legal Infrastructure. Це буде спеціальна премія Legal Tech стартап року.

 

Новацією 2020 року є рейтингування найкращих юридичних департаментів неюридичного бізнесу (агро, телеком, енергетичного тощо). Тобто номінанти ТОП-5 найкращих юрдепів показували кейси щодо захисту власних компаній. Це дало змогу відобразити різноплановість ринку юридичних послуг і залучити представників інших професійних спільнот.

 

Особлива номінація цього року  Опонент акула, визначення переможців у якій відбувається за допомогою анонімного голосування професійного ринку, під час якого кожен з учасників Рейтингу має право вказати тих осіб, яких вважає найсильнішими опонентами під час роботи у проєктах.

 

Не менш престижною, ніж профільні номінації, за оцінкою учасників минулорічного Рейтингу є номінація Медіавизнання. Її переможця визначає компанія ЛІГА:ЗАКОН за кількістю та тональністю згадувань компанії та її співробітників у медіа за 2020 рік за допомогою системи медіамоніторингу та аналізу Semantrum. До уваги беруться авторські статті, коментарі та інші публікації на правову тематику й тематику юридичного бізнесу. Також організатор акцентує увагу на врахуванні тональності публікацій, наявної в усіх матеріалах номінантів, що, беззаперечно, важливо для роботи маркетологів і піарників компаній.

 

Через посилення карантинних заходів організаційний комітет LIGA ZAKON AWARDS 2020 вирішив перенести проведення церемонії нагородження переможців в онлайн-формат.

Церемонія нагородження відбудеться 26 листопада 2020 року о 18:00 у форматі ТВ-шоу, де у прямому ефірі на YouTube буде оголошено переможців.

 

Офіційний сайт Рейтингу  https://awards.ligazakon.net/

Facebook https://www.facebook.com/events/195314451876760