2

У свою комунальну власність державні землі отримали 1 202 територіальні громади.

Розпочатий Держгеокадастром наприкінці листопада процес передачі із державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад земель сільськогосподарського призначення майже завершений. Станом на сьогодні, із запланованих 2 млн га передано у комунальну власність 1 202 територіальних громад 1,88 млн га земель. Такі цифри були озвучені під час проведення колегії Держгеокадастру, на якій були підбиті підсумки роботи за 2020 рік та визначені пріоритетні напрями на наступний рік.

Передачу земель у комунальну власність ОТГ вважають одним із основних здобутків земельної реформи, разом із прийняттям закону про ринок землі. На переконання реформаторів, таким чином відновлюється історична справедливість щодо розпорядження землями тими, хто на ній живе та працює.

«Земельна реформа – це, перш за все, про громади. Про людей, у яких забрали право розпоряджатися землями ще у 2002 році, коли ганебними змінами до законодавства про органи місцевого самоврядування відібрали відповідні повноваження в органів місцевого самоврядування і передали на райдержадміністрації», – підкреслює недавній голова Держгеокадастру, а нині – новопризначений аграрний міністр Роман Лещенко.

Передача державних земель здійснювалася згідно з Указом Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» і Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.