4

Запропонований пілотний проект щодо додаткового пенсійного забезпечення торкнеться не всіх і не одразу.

Мінсоцполітики розмістило на своєму сайті проект Розпорядження Кабінету Міністрів «Про заходи щодо запровадження додаткового пенсійного забезпечення».

Суть проекту полягає у впровадженні з 1 квітня 2021 року пілотного проекту додаткового пенсійного забезпечення для працівників державних підприємств, що підлягають приватизації, відповідно до Закону України „Про недержавне пенсійне забезпеченняˮ.

Із проекту Розпорядження випливає, що Міністерство соціальної політики і Фонд  державного майна виступили із пропозицією розпочати реалізацію з 1 квітня 2021 року пілотного проекту із запровадження додаткового пенсійного забезпечення відповідно до Закону України „Про недержавне пенсійне забезпечення” для працівників державних підприємств, які підлягають приватизації

Згоду на це повинен надати Уряд, після чого Мінсоцполітики, Мінфін та Мінекономіки повинні у двомісячний термін розробити та подати Кабінету Міністрів України на затвердження порядок реалізації пілотного проекту, передбачивши в ньому включення до умов аукціону та змісту договорів купівлі-продажу державного майна підприємств, які підлягають приватизації, зобов’язання покупця щодо додаткового пенсійного забезпечення працівників підприємства відповідно до Закону України „Про недержавне пенсійне забезпечення”.

При цьому  Фонд  державного майна повинен у двомісячний термін визначити та подати Кабінету Міністрів України на затвердження перелік державних підприємств, які підлягають приватизації, з урахуванням можливості та доцільності запровадження додаткового пенсійного забезпечення працівників таких підприємств .

 Необхідність прийняття проекту акта автори законопроекту пояснюють незначною чисельністю учасників недержавних пенсійних фондів.

Для розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення та підвищення рівня соціального захисту працівників державних підприємств, що підлягають приватизації необхідним є впровадження додаткового пенсійного забезпечення згідно із Законом України „Про недержавне пенсійне забезпеченняˮ.

Раніше повідомлялося в  яких випадках поліцейський позбавлений права на одноразову грошову допомогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.