61

Законодавчо держава захищає підприємців України від посягання перевіряючих органів, однак і наділяє останніх «особливими» повноваженнями. Внаслідок цього, у представників бізнесу виникає логічне питання: «Що робити в цій ситуації?».

Відповідь є! 

В ході останніх подій, що відбуваються в нашій країні, все більш популярною в юридичній сфері стає послуга зберігання документів адвокатом шляхом укладння договору відповідального зберігання документів адвокатом. Цією послугою користуються переважно представники бізнесу, керівники великих компаній і фізичні особи – підприємці.

Якщо документи перебувають у адвоката на певних умовах, вони не зможуть бути вилученими під час перевірки суб’єкта господарювання контролюючими (правоохоронними) органами згідно постанови про тимчасовий доступ до речей і документів або постанови на обшук.

Які документи підлягають адвокатському зберіганню?

  • Установчі документи
  • Документи, що підтверджують право власності
  • Бухгалтерська та інша фінансова документація
  • Угоди, контракти та договори

Як виглядає схема надання послуги?

  1. Укладення між суб’єктом господарювання та адвокатом договору про надання юридичних послуг та акту передачі адвокату документів для юридичного аналізу.
  2. В разі перевірки суб’єкта господарювання правоохоронними (контролюючими) органами надання їх представникам цього акту для ознайомлення.
  3. Здійснення адвокатом низки заходів, які унеможливлюють отримання у нього цих документів. Законодавство забороняє витребування в адвоката документів, що становлять адвокатську таємницю. 

Документи.Ком.Юа – ЗРАЗКИ ОНЛАЙН пропонує до уваги зразок договору відповідального зберігання документів з адвокатським об’єднанням та акти приймання-передачі на відповідальне зберігання документів

 

Договір відповідального зберігання документів з адвокатським об’єднанням та акти приймання-передачі на відповідальне зберігання документів