4

Кабмін пропонує зміни до Господарського кодексу та закону про засади здійснення державного фінансового контролю: причина – відмова у проведенні ревізії.

На засіданні Уряду 3 лютого планується розглянути законопроект, поданий міністром економіки Ігорем Петрашко про розширення переліку завдань органу державного фінансового контролю.

Так, пропонується внести зміни зокрема до Господарського кодексу України та Закону «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» і поширити державний фінансовий контроль на суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належить суб’єктам господарювання державного сектору економіки.

Як зазначає Ігор Петрашко, рішенням РНБО від 2.12.2019 Кабміну було доручено організувати перевірку стану додержання у 2017-2019 роках вимог законодавства у сфері видобутку, постачання та реалізації вугілля і природного газу, зокрема для забезпечення природним газом населення та суб’єктів господарювання, які виробляють теплову енергію. Проте працівникам Держаудитслужби деякими товариствами групи Нафтогаз було відмовлено у проведенні ревізії, мотивуючи це не підконтрольністю органам державного фінансового контролю.

За інформацією Держаудитслужби, попередніми ревізіями, проведеними органами державного фінконтролю, в АТ «Укргазвидобування» встановлено порушень фінансової дисципліни на суму 1,9 млрд грн (еквівалент 158 млн доларів США), у ПАТ «Укрнафта» – 3,8 млрд грн (475 млн доларів США), зазначає Ігор Петрашко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.