6

З Порядку виключена норма, що до Реєстру Мін’юсту мають включатися акти, видані до 24 серпня 1991 року.

27 січня Кабінет Міністрів України розглянув та затвердив зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів (Реєстр) та користування ним.

Так, Міністерство юстиції пропонує наступні зміни до переліку тих нормативно-правових актів, які включаються до Реєстру.

Зокрема, виключається умова, що до Реєстру включаються «чинні» нормативно-правові акти.

Додається, що до Реєстру включаються незареєстровані акти органів державної влади, які підлягають включенню до Реєстру відповідно до законодавства України.

Виключено норми стосовно того, що до Реєстру включаються нормативно-правові акти, видані до прийняття Акта проголошення незалежності України (24 серпня 1991 р.), що не втратили чинності та не суперечать законодавству України.

Виключено норми, за якими до Реєстру включаються тимчасові нормативно-правові акти, з терміном дії рік і більше та з терміном дії менше року в разі наступного його продовження.

Виключаються норми про те, що не підлягають включенню до Реєстру акти, які не містять правових норм, зокрема про призначення на посаду, з питань організації виконання раніше прийнятих нормативно-правових актів, про затвердження стандартів, технічних умов, іншої нормативно-технічної документації, тарифно-кваліфікаційних довідників, форм звітності тощо.

Зазначається, що включення нормативно-правових актів здійснюється автоматизовано за допомогою програмних засобів ведення Реєстру протягом 5 робочих днів з дня їх отримання.
Також виключена необхідність внесення кваліфікаційного індексу щодо документа.

Нижче додаємо порівняльну таблицю до постанови КМУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.