10

Конгресмени зазначають, що саморегулювання платформ у цьому плані зазнало невдачі, а тому треба змінювати підхід до вирішення цієї проблеми.

Керівники великих ІТ-компаній наступного місяця мають постати перед членами Конгресу у рамках слухань щодо поширення дезінформації в Інтернеті – про це повідомляє CNBC. 25 березня перед членами комітету енергетики та торгівлі Палати представників будуть свідчити CEO (виконавчі директори) Facebook Марк Цукерберг, Google Сундар Пічаї та Twitter Джек Дорсі.

Очільники профільних підкомітетів зазначили наступне про ці слухання: «Не залежно від того, йдеться про недостовірні відомості щодо вакцини від COVID-19 або неправдиві твердження щодо шахрайства на виборах, ці онлайн-платформи дозволили дезінформації поширитися, що посилило національну кризу у реальному житті та мало негативні наслідки на громадське здоров’я та безпеку. Ці слухання стануть продовженням роботи комітету щодо притягнення онлайн-платформ до відповідальності за поширення дезінформації та введення в оману. Надто довго великі технологічні компанії не могли усвідомити свою роль у підбурюванні та поширенні відверто неправдивої інформації своїй онлайн-авдиторії. Саморегулювання індустрії зазнало невдачі. Ми маємо почати роботу щодо змін засобів заохочення соціальних мереж, які схвалюють або навіть просувають дезінформацію та введення в оману».

При цьому варто відзначити, що трійця CEO є завсідниками Конгресу – час від часу їх викликають туди у рамках слухань щодо потенційних порушень закону. Лідером із відвідуваності комітетських слухань залишається Цукерберг, для якого цей візит до Конгресу буде четвертим за останні 8 місяців. Пічаї та Дорсі теж будуть там не вперше – обидвоє до цього вже двічі свідчили під час комітетських слухань з питань роботи своїх платформ протягом того самого періоду. Також нагадаємо, що ці слухання – далеко не всі наявні проблеми техногігантів у правому полі.

Так, як повідомляла «Судово-юридична газета», у грудні Федеральна торгова комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки подала позов на компанію Facebook, обвинувачуючи її у незаконному багаторічному утриманні монополії у сфері соцмереж. Посадовці вважають, що дії компанії – зокрема, купівля Instagram i WhatsApp – були спрямовані на утвердження свого монопольного становища на ринку соцмереж та виведення з гри потенційних небезпечних конкурентів.

У позові FTC посилається на внутрішнє листування різних співробітників Facebook та слова самого Цукерберга про те, що він розглядає можливість «заплатити [власникам Instagram] багато грошей» через те, що Facebook опинився «далеко позаду» від них. За такі порушення FTC просить суд провести примусове відчуження активів, включно з Instagram i WhatsApp, «але не обмежуючись ними».

Невдовзі після того з обвинуваченнями щодо монополії стикнувся вже Google. Більше того, проти компанії подали не один, а два позови – один стосувався монополії у сфері пошуку, в іншому йшлося про монополію у галузі цифрової реклами. Від Google не вимагають примусового відчуження майна, але загалом перелік вимог доволі серйозний – лише у позові про цифрову рекламу вони займають 2 сторінки.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект про запровадження так званого «податку на Google».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.