11

 

Для реєстрації платником ПДВ, платник зобов’язаний подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за ф. 1-ПДВ.

Однак, платникам все ж може бути відмовлено контролюючим органом і основними причинами для відмови у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру платників ПДВ є:

1) У поданій заяві на реєстрацію платником ПДВ не зазначено обов’язкові реквізити, а саме:

  • відсутня особа, яка подає заяву;
  • відсутня дата підписання заяви;
  • заява не підписана заявником.

2) Платника вже включено до Реєстру платників ПДВ.

3) Не дотримано строки (терміни) подачі заяви при добровільній реєстрації, встановлені пунктом 183.3 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та в заяві зазначена бажана дата реєстрації, що не відповідає вимогам пункту 183.5 Кодексу, а саме не відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку.

4) Реєстраційну заяву за ф. 1-ПДВ надіслано поштою, у зв’язку з чим порушено вимоги пункту 183.7 Кодексу. А саме, для включення до реєстру платників ПДВ, Реєстраційна заява за формою 1-ПДВ як платника податку подається до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

5) Надано недостовірну інформацію щодо причини реєстрації, а саме платником вказано причину добровільної реєстрації відповідно до вимог пункту 182.1 Кодексу однак, відповідно до інформації Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, він є платником єдиного податку 3 групи зі ставкою 5 відсотків.

6) При поданні реєстраційної заяви платником не надано контролюючому органу документи щодо підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вимогам, визначеним пунктом 181.1 Кодексу, а саме документальне підтвердження сукупного перевищення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, за останні 12 календарних місяців 1 млн гривень.

 

 

Адвокатське бюро “Олега Пилипченка”