5

Кількість запитів у чотири рази перевищує відповідний показник за грудень 2019 року.

Національне агентство з питань запобігання корупції намагається справитись із опрацюванням великої кількості запитів на отримання інформації для проведення спеціальної перевірки, які надходять від органів місцевого самоврядування.

Як інформує агентство, у грудні до НАЗК надійшло 3406 запитів на отримання інформації для проведення спеціальної перевірки, з яких 2608 уже опрацьовано, що у понад 4 рази перевищує відповідний показник за грудень 2019 року (827 спецперевірок). Тому, НАЗК попереджає, що можливі затримки з опрацюванням запитів на проведення спец перевірок. Проте там роблять усе можливе, щоб опрацьовувати запити у найкоротші строки.

«Суттєве зростання кількості запитів пов’язано з встановленням результатів місцевих виборів. Адже спецперевірка зокрема проводиться стосовно обраних на посади в органах місцевого самоврядування, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком», – зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

До таких, зокрема, відносяться посади: заступників міських, сільських, селищних голів; заступників голів районних, районних в містах рад; секретарів міських, сільських, селищних рад.

Як відомо, у межах спецперевірки НАЗК перевіряє:

  • наявність відомостей про претендента на посаду в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (так званий «Реєстр корупціонерів»);
  • достовірність відомостей, зазначених особою у декларації за минулий рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.