8

У Верховному Суді сподіваються, що З’їзд суддів та прокуратура допоможуть визначиться з питанням.

Пленум Верховного Суду 12 лютого розпочав розгляд звернень судів та суддівських асоціацій щодо конституційності нової базової величини, яка після Нового Року стала застосовуватися для розрахунку суддівської винагороди.

Нагадаємо, що Закон про Державний бюджет встановив прожитковий мінімум для дієздатних осіб на 2021 рік у розмірі 2 270 грн. Однак для розрахунку винагороди суддів, зарплат прокурорів та держслужбовців, був залишений старий прожитковий мінімум у розмірі 2 102 грн.

Такі маніпуляції з розміром прожиткового мінімуму обурили суддівську спільноту, яка поставила питання про необхідність звернення з цього приводу в Конституційний Суд України. 

Як виявилося на практиці, питання базової розрахункової величини виявилось дещо ширшим, ніж здавалося на перший погляд. Проблема обмеженої розрахункової величини зачіпає інтереси не тільки суддів всіх інстанцій, але й прокурорів та держслужбовців, які також постраждали від встановлених обмежень.

Крім того, Верховний Суд хотів би почути позицію З’їзду суддів щодо розрахунку суддівської винагороди. З’їзд суддів, як відомо, буде проведений у Києві з 9 по 11 березня. 

Детальніше дивіться в сюжеті Право ТВ.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.