3

Законодавчі зміни передбачають відстрочення сплати та списання боргу платникам податків.

Порядок відстрочення сплати та списання податкового боргу платникам податків, які зазнали втрат внаслідок карантинних обмежень визначено Законом від 4 грудня 2020 року №1072 – ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Олександр Туру пояснив, що внесеними нещодавно змінами до Податкового кодексу України  передбачено, що у разі, коли загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються. Крім цього, не застосовується право податкової застави.

Змінами визначено, що податковий борг платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень і обліковувався за такими платниками податків станом на 01 грудня 2020 року та залишився непогашеним станом на дату надання відстрочення, може бути відстроченим до 29 грудня 2021 року.

 Крім того, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виникли станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають відповідно до п. 23 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

 Зазначене положення не застосовується щодо:

  • великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу;
  • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  • осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Підлягає списанню податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3060 грн відповідно до п. 24 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.