5

Укладення договорів про відшкодування державою вартості лікарських засобів буде відбуватися лише за наявності бюджетних призначень.

25 листопада Кабмін ухвалив постанову про внесення змін до п. 9 Порядку укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію.

Як відомо, з 1 квітня 2019 року Національна служба здоров’я адмініструє програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Програма була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів.

Сьогодні Програма працює для пацієнтів, які живуть із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 264 лікарських засобів, 85 з яких можна отримати безоплатно, інші ж – із незначною доплатою.

25 листопада до Порядку внесено такі зміни (до п. 9): перебіг 10 днів для укладення договору про реімбурсацію починається лише за умови встановлення в кошторисі відповідного бюджетного призначення на відповідний період.

Як пояснює МОЗ, передбачається укладення договору про реімбурсацію лише у разі наявності відповідних коштів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.