21

Документи.Ком.Юа – ЗРАЗКИ ОНЛАЙН

Що б скасувати напис нотаріуса, необхідно:

Перша дія.

Ознайомитися з виконавчим провадженням в автоматизованої системи виконавчого провадження в розділі «Доступ сторін до виконавчого провадження», яка знаходиться на сайті Міністерства юстиції України за посиланням – https://asvpweb.minjust.gov.ua/.

Для цього необхідно мати інформацію про номер виконавчого провадження та ідентифікатор доступу, який складається із цифр та букв, наприклад 330Д847С4Ф68.

Номер виконавчого провадження та ідентифікатор доступу завжди вказуються в самій постанові про відкриття виконавчого провадження.

В особистому кабінеті в розділі «Доступ сторін до виконавчого провадження», як  правило, там є вся інформація (договір, виконавчий напис нотаріуса, постанови про арешт майна і так далі), яка необхідна для подачі позовної заяви в суд.

Друга дія.

Подати запит (адвокатський запит) до нотаріуса, який вчинив виконавчий напис, що б він надав копії документів, які подавав банк або небанківська фінансова установа. Така дія необхідно для того, щоб потім через суд за відповідним клопотанням витребувати документи.

Примітка. Нотаріуси завжди відмовляють в наданні копій документів, посилаючись на нотаріальну тайну.

Однак, щоб прискорити процес подання позову до суду запит до нотаріуса можна не надсилати, а просити суд окремим клопотанням при поданні позову, чи в прохальній частині позовної заяви. Із нашої судової практики це працює.

Третя дія.

Скласти позовну заяву про визнання виконавчого напису, таким, що не підлягає виконанню.

Скласти заяву про зупинення стягнення за виконавчим написом нотаріуса.

Скласти клопотання про витребування у нотаріуса документів.

Наступна дія.

Після перерахованих вище дій подаємо позовну заяву з клопотаннями про зупинення стягнення та, витребування документів.

За подання позовної заяви про визнання виконавчого напису, таким, що не підлягає виконанню сплачується судовий збір, який становить – 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає у 2021 році 908.00 грн.

За подання клопотання про зупинення стягнення за виконавчим написом нотаріусу сплачується судовий збір, який становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає у 2021 році 454.00 грн.

Позовна заява про скасування виконавчого напису подається за місцем знаходження кредитора або за місцем виконання нотаріального напису. Відповідачем за таким позовом є кредитор. Нотаріуса, який вчинив напис необхідно ставити третьою стороною (не відповідачем).

Примітка. Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачені пільги щодо сплати судового збору, а саме звільнення про сплату.

Висновок.

Фактично скасування виконавчого напису нотаріуса полягає в доказі моментів, які ведуть до скасування виконавчого напису через суд.

Необхідно довести, що суми стягнення не відповідає дійсності (реальної заборгованості);

Довести неправомірність нарахування відсотків і неустойки.

Довести відсутність безспірної заборгованості.

Ймовірність скасування виконавчого напису через суд відповідно до нашої статистики  складає 80 відсотків.

Документи.Ком.Юа – ЗРАЗКИ ОНЛАЙН пропонує юридичні послуги щодо скасування виконавчого напису нотаріуса.

Ми працюємо по всій Україні на віддаленому доступі!

Якщо Ви хочете більш детально дізнатися про послугу – звертайтеся до нас за номерами телефонів: 

Вашій увазі представлені різні приклади зразків (шаблонів) позовних заяв про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, які опуліковані на гашому порталі Інтернет магазин юридичних документів Документи.Ком.Юа – ЗРАЗКИ ОНЛАЙН

Деякі зразки заяв опубліковані з посиланням на судові рішення. 

Всі зразки позовних заяв про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню відповідають вимогам матеріального та процесуального права України.

1. Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (з посиланням на судове рішення) – 150 грн.

Фабула справи:

Між позивачем (позивальником)  та ЗАТ “Альфа-Банк”, правонаступником якого є ПАТ “Альфа-Банк”, укладено кредитний договір, за умовами якого банком надано позивачеві кредит.

Позивач неналежно виконував взяті на себе за кредитним договором зобов`язання щодо повернення кредиту та сплати процентів за користування ним у строки, встановлені договором.

За договором факторингу ПАТ “Альфа-Банк” відступило ТОВ “Кредитні ініціативи” право вимоги до позичальника за кредитним договором.

З огляду на прострочення позичальником строків сплати кредиту, процентів за користування ним ТОВ “Кредитні ініціативи” звернулося до приватного нотаріуса з заявою про вчинення виконавчого напису.

Приватний нотаріус вчинив виконавчий напис на користь ТОВ “Кредитні ініціативи” про стягнення заборгованість за кредитним договором – заборгованість зі сплати кредиту (основного боргу), проценти за користування кредитом.

Позивач вважає, що виконавчий напис було вчинено з порушенням вимог ст.ст. 8788 Закону України «Про нотаріат», Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року № 296/5, та Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться в безспірному порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 року № 1172.

У позові позивач просить суд визнати виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню.

Позовна зава задоволена судом в повному обсязі.

За наступним посиланням ви зможете придбати: заву ро вжиття заходів забезпечення позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (з посиланням на ухвалу суду в рамках цієї справи):

Заява про вжиття заходів забезпечення позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (з посиланням на ухвалу суду)>>>

2. Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (з посиланням на судове рішення)- 150 грн. 

Фабула справи:

Дніпровським районним судом м. Києва було винесено рішення за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до боржника про стягнення заборгованості за кредитним договором, яким у задоволенні позову відмовлено.

Пізніше після ухвалення зазначеного вище рішення суду приватним нотаріусом було видано виконавчий напис, за яким визначено стягнути з боржника борг за кредитним договором на користь стягувача ПАТ КБ «Приватбанк».

Позивач (боржник) вважає, що наявна заборгованість за кредитним договором не є безспірною і не може вважатись обґрунтованою у зв’язку з наявністю рішення Дніпровського районного суду міста Києва в цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до боржника (позивача) про стягнення заборгованості, адже між сторонами існував спір про право.

У позові позивач просить суд визнати виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню.

Позовна зава задоволена судом в повному обсязі.

3. Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (іпотека) (з посиланням на судове рішення)-150 грн.

Фабула справи:

Відповідачем були порушенні норми Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», а саме: абз.3 ст.24 (щодо надіслання вимоги-повідомлення), п. 6 ч. 2 ст. 27 (обов’язок стягувача щодо надання 30-ти днів на добровільне виконання вимоги) та п. 5 ч. 2 ст. 27 (відсутність попередження про позасудовий спосіб звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження, який має намір застосувати Відповідач (обтяжувач).
Крім того, заборгованість не є безспірною і не може вважатись обґрунтованою.

У позові позивач просить суд визнати виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню.

Позовна зава задоволена судом в повному обсязі.

4. Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (іпотека) (з посиланням на судове рішення)-150 грн.

Фабула справи:

У відповідності до п.п.2.3 п.2 Глави 16 вказаного вище Порядку, вчинення виконавчого напису в разі порушення основного зобов’язання та (або) умов іпотечного договору здійснюється нотаріусом після спливу тридцяти днів з моменту надісланих іпотекодержателем повідомлень – письмової вимоги про усунення порушень іпотекодавцю та боржнику, якщо він є відмінним від іпотекодавця. Аналогічне положення міститься в ч.1 ст. 35 Закону України «Про іпотеку».

Боржник (позивач) протягом всього терміну дії кредитного договору та договору наступної іпотеки по день вчинення виконавчого напису нотаріуса, не отримував жодної вимоги від третьої особи про усунення порушень, зокрема про погашення заборгованості за основним зобов’язанням передбаченим кредитним договором, відсотками чи штрафними санкціями, ні поштовим направленням ні під розписку ні в жоден інший спосіб передбачений Законом, в тому числі за 30 днів до вчинення приватним нотаріусом виконавчого напису.

При таких обставинах, приватний нотаріус не мав жодних підстав для вчинення виконавчого напису про звернення стягнення на предмет іпотеки, попередньо не переконавшись та не отримавши від банку документів, які б підтвердили отримання позивачем вимоги про усунення порушень та зі спливом тридцяти денного строку з моменту отримання позивачем такої вимоги.

У позові позивач просить суд визнати виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню.

Позовна зава задоволена судом в повному обсязі.

5. Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню

Фабула справи:

Приватним нотаріусом вчинений виконавчий напис на користь АТ «Альфа-банк».

Відповідно виконавчому напису нотаріуса з боржника стягнуто заборгованість за споживчим кредитним договором, яка складається із:

  • простроченої заборгованістю за сумою кредиту;
  • простроченої заборгованістю за комісією та процентами;
  • строкової заборгованістю за сумою кредиту;
  • витрат за вчинення виконавчого напису нотаріуса.

Ознакою безспірності вимоги є відсутність заперечень боржника щодо заборгованості та її розрахунку, а також відсутності будь-яких суперечностей у поданих документах. На підтвердження безспірності заборгованості нотаріусу мають бути подані документи, що свідчать про визнання боржником вимог кредитора. Тобто, нотаріус повинен упевнитися в розумінні боржником пред`явлених до нього вимог і визнання їх. Документом, що підтверджує такий факт, є отримання боржником вимоги стягувача з підписом боржника про його отримання.

На адресу позивача з боку відповідача не було пред’явлення письмової вимоги про погашення заборгованості за кредитом. Тобто приватний нотаріус вчиняючи виконавчий напис не упевнився в безспірності заборгованості.

У позові позивач просить суд визнати виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню.

До зразку позовної заяви додаються:

  • зразок довідки про підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
  • зразок попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи.