У ВРУ зареєстрували законопроєкт №4360 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення належного повідомлення учасників судового процесу та направлення копій судових рішень”. Контактні дані, а саме номер мобільного телефону та адреса електронної пошти, зазначені у позовній заяві, апеляційній скарзі (які є їх обов’язковими реквізитами) можуть використовуватись судами для здійснення викликів та надсилання судових рішень.
Планується, що вручення викликів, повідомлень, судових рішень на електронну адресу, зазначену в заявах по суті справи, вважатимуться належним чином надісланими та врученими, у разі наявного у суду електронного підтвердження про дату та час їх направлення або електронного підтвердження про отримання тексту електронного документа відповідальною особою установи. Копія судового рішення надіслана на електронну адресу, зазначену в заявах по суті справи, вважатиметься належно врученою.
Учасник судового процесу, якому судове рішення направлене на електронну пошту, повинен буде негайно підтвердити суду отримання судового рішення (електронною поштою або телефоном). Текст такого підтвердження роздруковується, а телефонне підтвердження записується відповідним працівником апарату суду, приєднується секретарем судового засідання до справи і вважається належним підтвердженням належного вручення судового рішення. В такому випадку судове рішення вважається врученим учаснику судового процесу з моменту надходження до суду підтвердження про отримання. Якщо протягом дня, наступного за днем надсилання судового рішення, підтвердження від учасника судового процесу не надійшло, секретар судового засідання складає про це довідку, що приєднується до справи. В такому випадку судове рішення вважається врученим з моменту складання секретарем судового засідання відповідної довідки.