6

Постраждають в першу чергу апарати судів, діджиталізації також не буде.

Державний бюджет на 2021 рік не спроможний повноцінно фінансувати судову гілку влади. У першу чергу йдеться про місцеві та апеляційні суди. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат, колишній суддя місцевого суду Денис Маслов.

«За моїми оцінками, у 2021 році держбюджет передбачає найняття лише 29 нових суддів, в той час, коли реальні потреби судової системи складають понад 1 800 суддів. Це означає, що судді і працівники апаратів суду, які і так працюють понаднормово, будуть змушені працювати із ще більшим навантаженням», – зазначив він.

Крім того, за його словами, працівників апарату та помічників суддів сьогодні налічується трохи більше 25 тисяч осіб. А у бюджеті на наступний рік закладено фінансування лише 22 тисяч працівників апарату судів із середньою заробітною платою 9 600 гривень.

«Фактично три тисячі осіб мають бути звільнені у наступному році», – підкреслює народний депутат.

Бюджет розвитку судової гілки влади на наступний рік «прикрашають» нулі. Для порівняння – у 2020 році на розвиток виділялося 245 млн грн, щоправда, левова частка з них пішла на фінансування судової охорони.

Розвиток електронного судочинства, що є важливим в умовах пандемії, також позбавлений коштів у 2021 році.

«На жаль, суддів діджиталізація знову не торкнеться», – підтвердив Денис Маслов.

За загальними оцінками парламентарія, недофінансування судів складає 5,6 млрд грн, з яких критично важливими є 744 млн грн на утримання апаратів судів та 300 млн грн – на поточні видатки, відправлення кореспонденції та оплату інтернету в тому числі.

«Символічно, що таку ситуацію маємо сьогодні, – у день працівників суду», – підсумував колишній суддя.

Раніше ми розповідали, що ВРП заявила про недостатність коштів, передбачених держбюджетом на судову систему у 2021 році.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що кадровий голод і фінансування судів є найгострішими проблемами правосуддя. 

Зазначимо, що через недостатнє фінансування ДСА рекомендує судам поштову кореспонденцію надсилати в електронному вигляді

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.