4

 

У новому регламенті, який вступить в силу з 1-го січня 2021 року, передбачені зміни про транспорт для учнів, про туалети і багато іншого. Деталі розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу.

 

Учні, які проживають на відстані понад 2 км від закладу освіти, повинні бути забезпечені транспортом для підвозу до школи, інформують Економічні новини з посиланням на Соцпортал.

Працівники шкіл повинні проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення термінів проходження оглядів, працівники не повинні допускатися до роботи.

Оренда шкіл під послуги, які не належать до освітніх, заборонена.

Туалети повинні знаходитися тільки в приміщенні шкіл, а не на вулиці.

У школах дозволили бездротове або дротове підключення до інтернету. Роутери повинні бути встановлені на висоті не менше 2 метрів від підлоги і їх потрібно вимикати поза навчального часу. Екрани стаціонарних комп’ютерів повинні бути не менше 15 дюймів, для ноутбуків – не менше 14 дюймів. Миша і клавіатура повинні бути окремими.

У класах потрібно зробити поділ меблів. Щоб уникнути сколіозів дітям потрібно підбирати парти і стільці по зростанню, а також не менше двох разів на рік пересаджувати дітей в різні ряди. Учнів, які хворіють частіше – розміщувати в третьому ряду від вікна, ближче до внутрішньої стіни.

Також зміни торкнуться і харчування в школах. Як розповів Ляшко, якщо у дитини є дієтичні проблеми, то для такої дитини має бути організовано окреме харчування власником навчального закладу.

Для дітей буде дозволений кейтеринг, але з урахуванням норм здорового харчування. У новому регламенті прописані обмеження по продуктам, змісту солі, цукру і жирів. Крім того, буде заборонено продаж снеків, м’ясних і рибних продуктів промислового виробництва, солодощів.