4

Обмеження проти обох соцмереж, що походять із КНР, запровадив Трамп, стверджуючи, що вони становлять загрозу національній безпеці.

Епопея довкола блокування китайських соціальних мереж у Сполучених Штатах триває з серпня 2020 року. Адміністрація тодішнього президента Дональда Трампа прийшла до висновку, що TikTok та WeChat (мабуть, найпопулярніший месенджер у КНР) необхідно заблокувати на території США. Таке рішення обґрунтували безпековими питаннями – мовляв, КНР може через ці соцмережі загрожувати національній безпеці Штатів. При цьому Трамп встановив дедлайн до 15 вересня (дати очікуваного блокування) для того, щоб TikTok купила якась велика американська компанія. І хоча потім суди заблокували відповідні укази, Трамп не зупинився і Білий Дім подав апеляційні скарги на відповідні судові рішення.

Утім, після обрання президентом Джо Байдена у цій справі можна очікувати ключового повороту. А, можливо, і розвороту на 180 градусів. Так, як повідомляє CNN, Білий Дім звернувся до апеляційних судів, які розглядають справи про блокування TikTok і WeChat, із клопотанням призупинити розгляд. У клопотаннях зазначено, що адміністрація Байдена планує перевірити підґрунтя рішення попереднього президента до пов’язаних із КНР соцмереж. Інакше кажучи, у Білому домі сумніваються у тому, наскільки обґрунтованими були твердження Трампа про те, що ці соцмережі становлять загрозу нацбезпеці США.

Зокрема, у клопотанні у справі щодо TikTok зазначено наступне: «Після того, як Адміністрація Байдена приступила до виконання обов’язків, Міністерство торгівлі почало перегляд деяких нещодавніх дій установи, включно із рішенням міністра про заборону додатку TitTok, про яку йдеться у цій апеляційній скарзі. У зв’язку із цією забороною Міністерство планує провести оцінку документів, які були застосовані в якості підстав для запровадження цієї заборони…

Завдяки цьому [нова адміністрація] буде краще підготована для оцінки того, чи дійсно описані в Указі Президента від 6 серпня 2020 року загрози національній безпеці та нормативні цілі захисту безпеки американців та їхніх персональних даних [існують і] продовжують виправдовувати визначені заборони».

Крім того, прессекретарка Білого Дому Джен Псакі під час пресконференції у день подачі одного з клопотань заявила, що адміністрація вже займається оцінкою потенційних загроз від цих соціальних мереж і запевнила, що у разі виявлення таких загроз Білий Дім відреагує «рішуче та ефективно». Судячи з такої позиції, говорити про те однозначне відкликання вимог заблокувати TikTok та WeChat поки що зарано.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про те, як блокування Дональда Трампа вплинуло на кількість дезінформації в Інтернеті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.