5

Наступним кроком стане відродження самого міністерства аграрної політики та продовольства.

Верховна Рада затвердила кандидатуру міністра аграрної політики та продовольства, яку запропонував Комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Новим міністром ще неіснуючого міністерства став Роман Лещенко, який перед цим очолював Держгеокадастр.

Як відомо, восени минулого року парламент ліквідував міністерство аграрної політики, передавши його функції до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За рік часу прийшло усвідомлення у помилковості цього кроку. Міністерство аграрної політики та продовольства буде відроджене.

Новий міністр окреслив найбільш гострі проблеми, які потребують вирішення у першу чергу.

Зокрема, Роман Лещенко збирається опікуватися відродженням тваринництва, особливо молочного. За його оцінкою, рівень виробництва молока в Україні знаходиться на рівні 1946 року. Щоб виправити ситуацію будуть розроблені окремі програми щодо адресної дотації на утримання поголів’я великої рогатої худоби та інших тварин.

Великої уваги потребує відновлення зрошення на півдні Україні. На думку міністра, треба реанімувати залишки радянської системи поливу. Загалом від вирішення цього питання Україна може отримати зростання урожайності зернових на 30 відсотків.

Шляхом впровадження програм стимулювання і надання податкових пільг буде розвиватися переробна промисловість.

У той же час міністр буде боротися проти тіньового обробітку сільськогосподарських земель, зокрема, відомчих.

«Кожний гектар повинен бути оподаткований», – підкреслив він.

Кандидатуру міністра підтримали 242 народних депутати. Він відразу склав присягу у сесійному залі парламенту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.