22

 

Рішення ВС у справі №685/1307/16-а https://cutt.ly/vgjrIjT
 

Позивач у справі №685/1307/16-а просив суд скасувати рішення селищної ради про встановлення шлагбаума та дорожніх знаків («Рух вантажних автомобілів заборонено»).

КАС ВС вимоги визнав обґрунтованими.

Зауважив, що вулиці і дороги населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю (ч.1 ст.16 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

Управління функціонуванням вулиць і доріг здійснюється органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться (ст.17 Закону).

Тобто селищна рада дійсно мала повноваження на прийняття спірних рішень.

Однак, ч.1 ст.27 ЗУ «Про дорожній рух» визначено, що організація дорожнього руху здійснюється із застосуванням технічних засобів та автоматизованих систем керування відповідно до правил і стандартів, а також на основі проектів і схем, погоджених із Міністерством внутрішніх справ.

Згідно зі ст.20 ЗУ «Про автомобільні дороги» органи місцевого самоврядування мають право встановлювати за погодженням з державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт; обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, маса або габарити яких перевищують норми.

Отже, встановлення дорожніх знаків та, як наслідок, зміна схеми організації дорожнього руху органом місцевого самоврядування повинно бути погоджено з органами внутрішніх справ.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення селищної ради щодо встановлення шлагбаума та дорожніх знаків з відповідними органами МВС не погоджувалися.

У зв’язку з цим вони є протиправними та підлягають скасуванню.

 

 

ZakonOnline