30

 

До уваги позичальників АТ «Дельта Банк» і не тільки!!!

На сьогоднішній день ми отримали дуже велику кількість звернень громадян щодо блокування їх карткових рахунків, а також про стягнення частки з їх заробітної плати, пенсії, стипендії. Такі звернення пов’язані із відкриттям виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Чи є такі виконавчі написи законними та як їх скасувати?

Виконавчий напис нотаріуса є виконавчим документом. Перш за все вам необхідно отримати копію такого виконавчого документу. Таку ви можете отримати у першої особи про яку вам відомо, здебільшого це приватний виконавець.

Знайти дані приватного виконавця не так складно. Є два можливих варіанти отримання такого:

1. «GOOGLE пошук»  ввід «Автоматизована система виконавчого провадження»  заходите на сайт АСВП asvpweb.minjust.gov.ua. В колонці «БОРЖНИК» у відповідних полях вказуєте своє «ПРІЗВИЩЕ», «ІМ’Я», «ПО БАТЬКОВІ» та «ДАТА НАРОДЖЕННЯ» українською мовою (як в паспорті).

Після цього вам буде надано цілий перелік виконавчих проваджень, які були відкриті щодо вас. Як зазвичай, новіше виконавче провадження знаходиться внизу. Таким чином ви будете бачити хто виконавець та номер виконавчого провадження, а також Стягувача. Варто звернути, що АТ «Дельта Банк» в даному випадку не буде вказаний, а будуть вказані фінансові установи, які отримали право вимоги за кредитними договорами.

Після цього на додатковій вкладці в «GOOGLE пошук» вводите «Єдиний реєстр боржників». Заходите на сайт ЄРБ erb.minjust.gov.ua. Обираєте мітку «ФІЗИЧНА ОСОБА», та у відповідних полях вказуєте своє «ПРІЗВИЩЕ», «ІМ’Я», «ПО БАТЬКОВІ», «РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР ОБЛІКОВОЇ КАРТКИ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ» та «ДАТА НАРОДЖЕННЯ» українською мовою (як в паспорті).

Після цього вам буде надано весь список виконавчих проваджень з наданими відомостями про виконавця та виконавчий документ, на підставі якого було відкрито виконавче провадження.

Отримавши відповідно інформацію в АСВП та ЄРБ ви дізнаєтесь:

1. Хто видав виконавчий документ.

2. Хто є Стягувачем у виконавчому провадженні.

3. Хто відкрив виконавче провадження.

2. Якщо у вас є встановлений додаток «ДІЯ», то в такому додатку ви можете дізнатися про те, яке саме виконавче провадження відкрито, ким та коли. Також, в такому додатку можна ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження. Відповідно, ознайомившись з матеріалами виконавчого провадження, вам вже відомий номер та дата видачі виконавчого напису нотаріуса.

Даний варіант є найпростішим, та відповідно значно зменшує час пошуку відомостей,які вам потрібні.

Після цього вам необхідно звернутися до встановлених осіб (фізичних, юридичних чи фізичних осіб-підприємців) з проханням надати вам належним чином завірену копію виконавчого документу. Якщо це суд, то таке звернення не потрібно писати. Що ж діяти, коли видав суд виконавчий документ, ми для вас розповімо в іншій публікації.

Отож, найкраще і найшвидше – це звернутися з заявою до приватного виконавця, який такі документи точно вам надасть. Як ми вже зрозуміли з практики, приватні нотаріуси в таких справах навіть не отримують наші запити, а Стягувачі приймають запити та не надаються відповіді на них.

Якщо ж ви встановили ким та коли видано виконавчий напис нотаріуса та хто звертався з заявою про видачу такого напису – ви вправі звернутися до суду з вимогою про визнання такого виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Обов’язково варто пам’ятати, що обов’язковими матеріалами справи в такому випадку є матеріли приватного нотаріуса з видачі виконавчого напису.

Якщо ж на підставі виконавчого документу вже проводяться стягнення, то для вас також буде першочерговим і зупинення виконавчого провадження. Таке можна зупинити шляхом подання до суду заяви про забезпечення позову.

Варто звернути увагу, що до процесу підготовки позовної заяви та заяви про забезпечення позову варто підходити досить серйозно, такі заяви потрібно аргументувати як і фактичними даними, так і нормами нормативно-правових актів, та практики суду. Обравши правильний спосіб захисту є шанси отримати рішення суду про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

 

Адвокатське бюро “Андрія Натини”