9

 

Рішення ВС у справі №816/347/17 https://cutt.ly/kg85m0n

 

У справі №816/347/17 позивач оскаржив в суді податкове повідомлення-рішення щодо несплати земельного податку.

Обґрунтував тим, що він не є ані власником, ані користувачем земельної ділянки.

Однак, як встановив КАС ВС, згідно з договором купівлі-продажу будівель позивач є власником нерухомого майна, розташованого на відповідній ділянці.

Відповідно до п.287.1 ст.287 ПК власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування ділянкою.

П.287.6 ст.287 ПК встановлено, що при переході права власності на будівлю, споруду податок за ділянки, на яких вони розташовані, з урахуванням прибудинкової території сплачується з дати державної реєстрації права власності:

▪️на нерухоме майно (у редакції до 01.01.2015р.);

▪️на земельну ділянку (у редакції, що діє після 01.01.2015р.).

Згідно зі ст.120 ЗК та ст.377 ЦК до особи, яка набула право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності або право користування на землю, на якій вони розміщені.

Платником земельного податку є особа, яка володіє відповідним речовим правом.

Тож з моменту набуття права власності на об’єкт нерухомого майна обов’язок зі сплати податку за земельну ділянку, на якій він розміщений, покладається на власника нерухомості.

Зважаючи на те, що позивач придбав будівлі у 2013р., у нього виник обов’язок зі сплати податку за землю саме з моменту набуття права власності на нерухомість і такий обов’язок продовжує існувати незважаючи на зміну правового регулювання п.287.6 ст.287 ПК та на відсутність оформлення земельної ділянки.

Відповідно, у задоволенні позову було відмовлено.

 

ZakonOnline