12

У порядок денний Ради включено законопроект, спрямований на розв’язання проблеми погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

У порядок денний Ради на 04.12.2020 включено законопроєкт № 3613 від 09.06.2020 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг».

Метою прийняття проєкту Закону є розв’язання проблеми погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, що утворилася станом на 1 жовтня 2020 року.

Законопроєктом вносяться зміни до наступних Законів України:

– «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» в частині запровадження обов’язкової реструктуризації та виконання споживачами солідарного обов’язку з оплати житлово-комунальних послуг з урахуванням вимог частини третьої статті 9 Закону України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»;

«Про судовий збір» у частині звільнення позивачів – у справах про заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги, а також заявників у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях;

«Про виконавче провадження» у частині розповсюдження певних обмежень на боржників з оплати житлово-комунальних послуг.

Передбачається, що заборгованість споживачів за житлово-комунальні послуги, що склалася підлягає обов’язковій реструктуризації шляхом розстрочення їх сплати строком до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

Споживач отримає право на дострокове погашення заборгованості за договором про реструктуризацію заборгованості.

На період погашення реструктуризованої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг загальна сума платежів, що вносяться споживачами на оплату поточних платежів та платежів по погашенню реструктуризованої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, не повинна перевищувати 25 відсотків доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20 відсотків – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

За умови, якщо доходів споживачів, які уклали договори про реструктуризацію заборгованості, не вистачить на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.

Заборгованість споживачів, які протягом одного місяця, з моменту перевищення встановленої Кабінетом Міністрів України загальної суми заборгованості за видами житлово-комунальних послуг перед відповідним управителем, виконавцем житлово-комунальної послуги, не уклали договір про реструктуризацію заборгованості та не сплачують поточних платежів, стягується управителем, виконавцями житлово-комунальних послуг за рішенням суду.

Поки що залишається незрозумілим, яким чином буде реструктуризовуватись відповідна заборгованість, яка виникла після 01.10.2020.

Раніше Президент вніс пропозиції про внесення змін до порядку виконання судових рішень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.