8

Кандидат в КСУ Ольга Совгиря утверждает, что КСУ ничего не делает, а в КСУ говорят об обратном.

Кандидат в судьи Конституционного Суда, замглавы Комитета ВР по вопросам правовой политики, народный депутат от «Слуги народа», представитель парламента в КСУ Ольга Совгиря 12 февраля сообщила, что последнее решение, которое принял КСУ, датируется 27 октября 2020 года, и после этой даты Суд фактически прекратил свою деятельность.

«Раніше ми повідомляли, що на цьому тижні Конституційний Суд мав розглядати низку справ, зокрема і в складі Великої палати.
Проте жодне засідання Великої палати КСУ так і не відбулося через відсутність кворуму (тобто через неявку достатньої кількості суддів на засідання). При цьому на сайті Суду відсутні будь-які відомості щодо причин відсутності кворуму.

На цьому тижні відбулося тільки одне засідання Другого сенату КСУ (Сенат — це орган КСУ, до складу якого входить 1/2 суддів КСУ), на якому розглядались декілька конституційних скарг громадян. Варто зазначити, що провадження в справах за всіма цими скаргами відкривалося більше, ніж півроку тому, за деякими скаргами – в 2018 р. Проте будь-яких рішень Суд так і не ухвалив.

Отже, станом на сьогодні останнім ухваленим рішенням Конституційного Суду залишається рішення від 27.10.2020 року (щодо антикорупційного законодавства). Це, очевидно, викликає питання щодо ефективності роботи органу, на утримання якого держава витрачає щомісяця майже 27 мільйонів гривень незалежно від результатів його роботи», – написала Ольга Совгиря.

Напомним, что ранее с аналогичными обвинениями выступил представитель Зеленского в КСУ Федор Вениславский. Он заявил, что судьи КСУ получают слишком большие зарплаты и, к тому же, обратились за взысканием недоплаченного судейского вознаграждения.

В ответ в КСУ обнародовали результаты работы Суда за месяц.

«Результати діяльності Конституційного Суду України за місяць

У Конституційному Суді України з 4 січня по 11 лютого відбулася низка засідань колегій суддів сенатів. За їх результатами постановлено 27 ухвал, серед яких: 23 ухвали, крім однієї, матеріали справи якої передано на розгляд сенату, постановлено одностайно про відмову у відкритті конституційного провадження та 3 ухвали – про відкриття конституційного провадження у справах. Зазначимо, що одностайно постановлені ухвали колегії про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою є остаточними актами КСУ.

Другий сенат Конституційного Суду України на 12 пленарних засіданнях продовжив розгляд 6 справ за 9 конституційними скаргами.

На засіданнях цього сенату було розглянуто питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою та постановлено 2 ухвали: про форму розгляду справи (№ 1-у(ІІ)/2020) та про тимчасове залучення до складу неповноважної за складом Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України судді Конституційного Суду України з іншої колегії цього ж сенату (№ 2- у (ІІ)/2021).

У зазначений період до Конституційного Суду України надійшло 54 конституційних скарги та 1 конституційне подання щодо яких Секретаріатом Суду здійснено попередню перевірку на відповідність за формою вимогам Закону України «Про Конституційний Суд України».

За результатами попередньої перевірки 26 конституційних скарг та конституційне подання розподілені суддям-доповідачам. Повернуто заявникам 28 конституційних скарг, як такі, що за формою не відповідають вимогам Закону України «Про Конституційний Суд України» з відповідними роз’ясненнями та із зазначенням про можливість повторного звернення до Конституційного Суду України з дотриманням вимог цього Закону.

Крім того, до Конституційного Суду України надійшло 66 запитів на публічну інформацію та 102 звернення громадян. Секретаріатом Суду підготовлено та надано 114 відповідей, з них 49 – на запит на публічну інформацію та 65 – на звернення громадян. Відповіді на інші запити та звернення буде надано в межах, визначених законодавством.

Правовим департаментом Секретаріату Суду загалом підготовлено 24 попередніх висновки на конституційні скарги та подання.

Суддями-доповідачами підготовлено та надіслано 17 запитів до державних органів та наукових установ для з’ясування їх позицій щодо питань, порушених у конституційних поданнях, скаргах, що перебувають на розгляді Суду», – отмечает Конституционный Суд.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.