6

На думку чиновників, документ дозволить продовжити реформу з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

Міністерство освіти і науки України (МОН) затвердило базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОН.

На думку чиновників, нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти. 

Вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят визначено за такими освітніми напрямами: 

– особистість дитини;

– дитина в сенсорно-пізнавальному просторі; 

– дитина в природному довкіллі; 

– гра дитини; 

– дитина в соціумі; 

– мовлення дитини; 

– дитина у світі мистецтва.

Ключові компетентності Базового компонента дошкільної освіти продовжуються в Держстандарті початкової освіти за окремими освітніми галузями. Наприклад, освітні напрями «Дитина в природному довкіллі» та «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» продовжуються математичною та природничою освітніми галузями, а «Дитина у світі мистецтва» – мистецькою та технологічною. 

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.