57

Зразки господарських договорів>>> 

З 28 квітня 2020 встановлюються оновлені вимоги у зв’язку з набранням чинності Закону України № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Нацбанк роз’яснив, що законом передбачені наступні дві основні вимоги:
⁃ здійснення ідентифікації та верифікації платника;
⁃ супроводження переказ коштів необхідним переліком даних по платника і одержувача.

Проте щодо деяких видів переказів, такі вимоги не будуть застосовуватись, а саме: 
⁃ оплати житлово-комунальних послуг, оплати податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми);
⁃ сплати кредиту в сумі до 30 тис. грн;
⁃ переказів для оплати товарів і послуг, здійснених платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
⁃ усіх готівкових переказів в межах України в сумі до 5 тис. грн;
⁃ зняття коштів зі свого рахунку;
⁃ переказу коштів, коли платник (ініціатор переказу) і одержувач є суб’єктами первинного фінансового моніторингу (банки, страховики, товарні біржі тощо відповідно до ст.5 даного Закону), які надають послуги з переказу коштів, а також діють від свого імені і за свій рахунок;
⁃ переказу коштів між платником (ініціатором переказу) і одержувачем платежу, що проводиться через посередника, що веде переговори і укладає договір купівлі-продажу товарів або послуг від імені платника (ініціатора переказу) або одержувача;
⁃ операцій із забезпечення проведення переказу коштів, здійснюваних операторами послуг платіжної інфраструктури;

Відповідні вимоги щодо супроводу переказу коштів інформацією про платника і одержувача закріплені в ст. 14 Закону № 361-IX.

Також Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова нагадала, що закон набуде чинності 28 квітня та дає НБУ три місяці (до 28 липня 2020 року) на схвалення нормативно-правових актів.

Окрім того, Рожкова спростувала міф про те, що можливість віддаленої ідентифікації буде тільки через BankID, до якого підключені лише 14 банків.
«Варіанти дистанційної ідентифікації будуть різні: BankID, кваліфікований електронний підпис, відеотрансляція та інші . Варіантів вистачає», – пояснила заступник голови НБУ.
За словами Рожкової, закон вб’є ринок «сірих» електронних грошей. 
«Головна ідея нового закону – це, можливо, не завжди зрозуміле словосполучення «ризик – орієнтований підхід». Пояснюю. Раніше банки однаково перевіряли всіх клієнтів: від студентів та пенсіонерів до публічних діячів. Відтепер буде чіткий перелік низькоризикових клієнтів: оплата комуналки; зарплатні проєкти, стипендії, пенсії; ОСББ; підприємства ЖКГ; «білий» бізнес, що платить податки тощо. Увага до низькоризикових клієнтів буде мінімальна», – підсумувала Рожкова.

Юридична компанія Winner

Джерело