4

Законопроект до другого читання буде істотно відкорегований, зокрема зміниться процедура самого конкурсу.

Верховна Рада 04.02.2021 року прийняла в першому читанні проект Закону № 4531 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби».

Документ прийнято за основу зі скороченим строком підготовки, тож депутати готують його до другого читання.

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов під час щотижневого огляду новин у сфері реформування державного управління повідомив про те, які зміни депутати готуються внести в законопроект про проведення конкурсів на зайняття посад державної служби, що були зупинені у зв’язку із карантином.

«Верховна Рада України 334 голосами підтримала законопроект, за яким будуть відновлені конкурси на посади державної служби, а також, що дуже важливо, про що говорили наші міжнародні партнери та багато фахівців з питань державної служби та державного управління, пропонується скасувати статтю, яка дає можливість політичним особам упродовж 4 місяців після призначення або керівникам органів центральної виконавчої влади звільняти державних службовців категорії А, переводячи їх у кадровий резерв. Це важливий крок для стабілізації системи державного управління. Я думаю, що народні депутати у другому читанні підтримають всі ці пропозиції», – сказав Немчінов.

За його словами, державну службу чекає важливий перехідний період, період підписання додаткових контрактів, черговості проведення конкурсів, організації роботи комісії вищого корпусу державної служби, а також оновлення самої процедури конкурсу для того, щоб якісно провести конкурс на посади, які зараз обіймаються державними службовцями, які працюють за контрактами до закінчення карантину.

Раніше Рада підтримала за основу законопроект про працевлаштування адвокатів та нотаріусів на державну службу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.